301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
19 Mart 2021 - Cuma 18:02 Bu haber 74 kez okundu
 
Özdemir; 'Reform Paketi Eylem Planları İçin İvedilikle Harekete Geçmeliyiz'
Mersin Ticaret borsası Yönetim Kurulu Başkanı Ö. Abdullah Özdemir, yeni açıklanan ekonomik paketle ilgili değerlendirmesinde belirlenen yol haritası ile Türkiye’nin dünyanın en büyük 10 ekonomisinden biri olma hedefine ulaşacağı fikrinde olduğunu bildirdi.
Ekonomi Haberi


Özdemir  yaptığı açıklmada ‘’Ekonomi Reform Paketi Saygıdeğer Cumhurbaşkanımız tarafından açıklandı. Pakette Vergi sisteminden bankacılığa, sigortadan sosyal yardımlara, istihdamdan kamu bürokrasisine kadar birçok başlıkta yeni adımlar, değişiklikler ve yenilikler ön gören hedefler belirlenmiş durumda.

Özellikle; “Üretimde verimlilik artışı sağlayarak, potansiyel büyümemizi artıracağız. Reel ekonomiyi daha da güçlendirerek, ithal girdi kullanımını azaltmış, katma değerli üretimle ihracatta yeni rekorlar kıran, yerli ve milli bir ekonomi hedefliyoruz.” vurgusunun büyük önem taşıdığı kanaatindeyim.

Saygıdeğer Cumhurbaşkanımız reformların ana omurgasını, makroekonomik ve yapısal politikaların oluşturduğunu belirtmişti. Bu kapsamda da kamu maliyesi, enflasyon, finansal sektör, cari açık ve istihdam alanlarına odaklanıldığını vurgulamıştı. Bu odaklanmaya yönelik adımların ivedilikle atılması halinde belirsizlik riskinin ortadan kalkacağı ve iş dünyamızın arzu ettiği istikrar ortamına kavuşacağımızı düşünüyorum.

Ayrıca kurumsal yapının güçlendirilmesi, yatırımların teşvik edilmesi, iç ticaretin kolaylaştırılması, rekabet politikaları, piyasa gözetimi ve denetiminin de bu yapının başarıya ulaşmasında çok önemli faktörler olduğu kanısındayım.

Tüm bu hedeflere yönelik eylem planlarının bir an önce harekete geçirilmesi durumunda ve ülkemizin tüm dinamikleri olarak bir bütün halinde hareket edebildiğimiz taktirde Türkiye’nin, ekonomi reform paketi kapsamında belirlenen temel dönüşümleri gerçekleştirerek üretim, yatırım, istihdam ve ihracatta çok daha güçlü bir ivme kazanacağı kanaatindeyim.

Böylece, ihtiyaç duyulan alanlardaki yapısal sorunlara odaklı ve kurumsal yapıyı güçlendirmeye yönelik bu yol haritası ile ülkemizin dünyanın en büyük 10 ekonomisinden biri olma hedefine ulaşacağımız fikrindeyim.

 

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Özdemir;, 'Reform, Paketi, Eylem, Planları, İçin, İvedilikle, Harekete, Geçmeliyiz',
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Alıntı Yazarlar
Mersin
Parçalı Bulutlu
Güncelleme: 20.04.2021
Bugün
19° - 24°
Çarşamba
16° - 22°
Perşembe
15° - 22°
Anketler
2019 YEREL SEÇİMLERİNİ TARSUSDA HANGİ PARTİ KAZANIR ?
Mersin

Güncelleme: 20.04.2021
İmsak
04:28
Sabah
05:54
Öğle
12:45
İkindi
16:27
Akşam
19:27
Yatsı
20:47
Arşiv Arama
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Modül 5
Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.
Haber Yazılımı